Ayla Filmi Nerede Çekildi? Oyuncu Kadrosu

Can Ulkay'ın yönetmenliğini yaptığı Ayla filminin senaryosunu Yiğit Güralp yazdı. Ayla filminin başrollerini İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Kim Seol ve Kyung-Jin Lee’nin paylaştığı “Ayla” filmi, 25 Eylül 2018 Salı saat 20.00’de FOX Tv'de ekranlara gelecek. Oyuncu kadrosunda ayrıca Ali Atay, Taner Birsel, Damla Sönmez, Murat Yıldırım gibi güçlü isimlerde yer alıyor. 

27 Ekim 2017'de vizyona giren Ayla filminin çekimleri Tarsus'ta yapılmıştır. Ayla filminin çekimlerinin bazı sahneleride Tarsus'ta bulunan tarihi binalarda gerçekleştirilmiştir.Ayla Filmi Konusu

1950 yılında Kore Savaşı'nda yaşanan dramatik sahneleri olan bir hikayeyi vizyona taşıyor. 1950'li yıllarda çıkan Kore savaşında yer alan Süleyman Astsubay (Çetin Tekindor) savaş meydanında koreli küçük bir kıza denk gelir. 5 yaşındaki Koreli kız çaresiz nereye gideceğini bilemez ve Astsubay, kızı yanına alarak ona Ayla ismini verir. Zamanla Ayla ve Astsubay baba - kız olurlar. 15 ay sonunda birliğin Türkiye'ye dönmesi gerektiği için Süleyman Astsubay küçük kızı orada bırakmak zorunda kalır. Ayla yetimhaneye verilir birbirlerine tekrar bir araya gelmek için söz verirler. Peki yıllar ikiliyi ayıracak mı? yoksa tekrar biraraya getirecek mi?

Ayla Filmi Oyuncuları

Damla Sönmez (Nuran)

3 Mayıs 1987 İstanbul doğumlu güzel ve genç oyuncu 46. Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu seçilmiştir. Güllerin Savaşı'nda Gülrü karakteriyle tanınmıştır.

Ali Atay (Ali)

2 Nisan 1976 Rize doğumlu başarılı oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Leyla ile Mecnun dizisinden Mecnun karakteriyle tanınmaktadır.Çetin Tekindor (Süleyman Astsubat);

16 Temmuz 1945 Sivas doğumlu usta oyuncu Zerrin Tekindor ile evlidir. Çetin Tekindor'un Hira isminde bir kızı bulunmaktadır. Ankara Devlet Konservatuarı'ndan mezun olmuştur. Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Yılan Hikayesi, Bir İstanbul Masalı, Küçük Ağa, Asi, Deli Saraylı, Bir Çocuk Sevdim ve son olarak Karadayı dizisinde rol almıştır. Karadayı dizisinde Nazif Kara karakteriyle tanınmıştır.

İsmail Hacıoğlu (Genç Süleyman)

Taner Birsel (Mesut Binbaşı)

Altan Erkekli (Hüseyin)

Sinem Öztürk (Özge)

Murat Yıldırım (Mesur Üst.)


Mehmet Esen (Celal Albay)

Erkan Petekkaya (İskenderun Bin.)


Meral Çetinkaya (Nimet)


Burç Kümbetlioğlu (Celal)


Duygu Yetiş (İclal)Caner Kurtaran (Sadık)


Ali Barkın (Muharrem)


Nilgün Kasapbaşoğlu (Ümmü Gülsüm)


Büşra Develi (Nimet 1950)


 

Koray Ergun (Halit)


Mine Teber (Nevsal)


Esra Dermancıoğlu (Sebahat)


Toygan Avanoğlu (Pusan Subayı)

İlber Gürtunca (İlhan)

BU HABERİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

0 Yorum Yapıldı
    Herhangi bir yorum bulunamadı.