İftarlık Gazoz Filmi Tv'de İlk Kez Pazar Akşamı Star Tv'de

Yüksel Aksu'nun yönetmenliğini yapacağı Cem Yılmaz'ın oyunculuğuyla renkli ve mizah dolu kadim bir Anadolu hikayesi anlatılacak. Geniş ve sürpriz oyuncu kadrosuya İftarlık Gazoz sizleri şaşırtacak Cem Yılmaz'a eşlik edecek olan Berat Efe Parlar yeni bir küçük yetenek doğurmuştu.

Filmin başrollerini Yılmaz Bayraktar, Okan Avcı, Macit Koper, Ümmü Putgül ve Greta Fusco yer alıyor.80'ler öncesi dönemin ülkeyi saran siyasi etkilerinin gölgesinde, Anadolu kültürünün dayanışma duygusunu, iftar sofralarının sıcaklığını, Ege halkının eğlenceli doğasını ve hiç görülmemiş bir ust çırak hikayesini konu alıyor. İftarlık Gazoz 29 Ocak 2016'da vizyona girmişti. 

Geçtiğimiz sene 1 milyondan fazla kişi tarafındna izlenen İftarlık Gazoz filmi tvde ilk kez star tv ekranlarında yayınlanacak. İftarlık Gazoz Tv'de ilk kez pazar akşamı saat 20:00'da star tv ekranlarında.

 İftarlık Gazoz Filminin Konusu ise şöyle;

5. sınıf öğrencisi Adem'in tatilde Gazozcu Cibar Kemal Usta'nın (Yılmaz) çırağı olması üzerinden gelişiyor. Gazozların kapakları açılınca aynı tatta, duyguda buluşan Anadolu insanının yaşadıklarını, üzüntüyü, neşeyi, keyfi birlikte paylaşmalarını, 70'ler Türkiye'sinin zorlu günlerine rağmen aralarındaki samimi ve güçlü bağları Ramazan ayının ilk günlerinde çırak Adem’in gözünden anlatıyor. Ramazan ayının başında imamın söylediklerinden etkilenerek oruç tutmaya başlayan küçük çocuk Ege’nin yaz sıcağında açlığın ve susuzluğun zorluklarıyla boğuşan Adem, orucu bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın da oruç tuttuğunu öğrenmişken verdiği sözden dönemez. Küçük çocuğun görmeye başladığı seraplar onu bir maceranın içine sürüklüyor!

 

İftarlık Gazoz Film Fragmanı

 

BU HABERİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

0 Yorum Yapıldı
    Herhangi bir yorum bulunamadı.