Sarıkamış Çocukları Filmi Nerede Çekildi?

31 Mart 2017'de vizyona giren sinema filmi Sarıkamış Çocukları Tv'de ilk kez bu akşam saat 20:00'de Kanal D'de ekranlara gelecek. Burç Kümbetlioğlu, Sılay Ünal ve Cengiz Hayt'ın başrollerini paylaştığı filmde ağır kış şartlarında Sarıkamış cephesine katılmak için yola çıkan çocukların hikayesi ekranlara taşınıyor.

Yönetmen koltuğunda Can Ulkay, Mutlu Karadoğan'ın oturduğu filmin kadrosunda ayrıca Yusuf Ata Yılmaz, Kayhan Yıldızoğlu, Sema Çeyrekbaşı, Altan Erkekli ve Ozan Ağaç'ın yer aldığı Sarıkamış Çocukları filmin çekimleri Kars / Sarıkamış'ta gerçekleştirilmiştir.



Filmin genel konusu ise şöyle; Sarıkamış Cephesinde babalarını kaybeden aynı köyden iki yakın arkadaş olan Mehmet ile Yusuf'un Abileri de Sarıkamış'ta savaştadır. Bir yolunu bulup Sarıkamış cephesinde savaşa katılmak isteyen çocuklar bir gurup Mehmetçiğin  oraya gideceğini öğrenmesiyle o kafileye katılıp Sarıkamış'a ulaşmaktır. Ağır kış koşullarında çok zorlu koşullarda cepheye gitme hikayesinin anlatıldığı filmi sakın kaçırmayın.

BU HABERİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

0 Yorum Yapıldı
    Herhangi bir yorum bulunamadı.